Zamknij
REKLAMA

Kim jest doradca podatkowy i jak znaleźć najlepszego Orła Rachunkowości?

09:26, 03.09.2020 | materiały partnera

Kiedy pojawiają się problemy z urzędem skarbowym lub dokumenty podatkowe nie dają nam w nocy spokojnie spać, chcemy znaleźć wsparcie, które pomoże nam się uporać z sytuacją. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu różnorodnego nazewnictwa i odgadnąć czym zajmują się poszczególne profesje księgowe? Dziś dowiemy się kim jest doradca podatkowy i jak znaleźć najlepszego z nich w swoim mieście.

Doradca podatkowy – kim jest, co robi

Jest to zawód, który łączy pracę prawnika z zawodem finansisty. By go wykonywać, musimy mieć wykształcenie wyższe i uzyskać tytuł doradcy podatkowego. Jest to zawód zaufania publicznego, który wykonujemy niezależnie. Do najważniejszych zadań doradcy podatkowego należą:

  • Sporządzanie deklaracji podatkowych,
  • Obliczanie podatków dla klientów,
  • Bieżące doradztwo w zakresie prawa podatkowego,
  • Przygotowywanie opinii z zakresu prawa podatkowego
  • Reprezentowanie klientów przed sądami administracyjnymi oraz organami podatkowymi.

Nie jest to więc osoba, która rozwiąże wszystkie problemy z dokumentami w naszej firmie. A jedynie te dotyczące samego działu podatkowego. Będzie za to przydatnym sprzymierzeńcem w sprawach z urzędem skarbowym.

Gdzie znajdziemy doradcę podatkowego

Najczęściej są oni zatrudniani przez kancelarie prawne lub podatkowe, firmy doradcze oraz biura rachunkowe. Doradcę podatkowego możemy również spotkać w dużych korporacjach, w których na bieżąco doradzają właścicielom w zakresie prawa podatkowego. Rzadziej zdarza się, że doradca podatkowy pracuje sam, na własny rachunek jako tzw. „wolny strzelec”.

Doradca podatkowy – jak znaleźć najlepszego?

Wejdź na stronę plebiscytu Orły Rachunkowości https://www.orlyrachunkowosci.pl/ i odszukaj najlepszego specjalistę podatkowego w swoim mieście. Po kliknięciu nazwy żądanej miejscowości ukaże Ci się zestawienie z najlepiej ocenianymi przedsiębiorcami w branży podatkowo-finansowej. Są to firmy, które w ostatnim roku kalendarzowym zostały wybrane najlepszymi głosami internautów. Zbierane są na podstawie oceny z portali typu Panorama Firm, Cylex, Pkt, Facebook czy Zumi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop