Zamknij
REKLAMA

Prace nad Strategią Rozwoju Powiatu Myszkowskiego

16:52, 21.02.2020 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Prace nad Strategią Rozwoju Powiatu Myszkowskiego

W sali sesyjnej starostwa powiatowego odbyło się spotkanie poświęcone przygotowaniom do opracowania aktualizacji Strategii Rozwoju Powiatu Myszkowskiego do roku 2030.
 
W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy jednostek Powiatu Myszkowskiego, naczelnicy i kierownicy wydziałów w starostwie powiatowym. 
 
Zgromadzonych powitał Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, a całość poprowadziła Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.
 
Stworzenie strategii będzie możliwe dzięki zaangażowaniu osób ze wszystkich pionów działalności powiatowej. 
Bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu działań jest opinia mieszkańców powiatu. Pierwszym krokiem w celu opracowania strategii jest ankieta, skierowana do wszystkich mieszkańców, w której zwracamy się z prośbą o wskazanie swoich preferencji i poglądów o  aktualnej sytuacji Powiatu Myszkowskiego, jak również najważniejszych potrzeb.
 
Ankietę można wypełniać pod adresem:

Link do Ankiety
 
- Strategia jest scenariuszem osiągania celów, do których zmierza wspólnota samorządowa. Znajduje się w niej plan działań i oszacowanie potencjału powiatu – mówiła Sekretarz Krystyna Jasińska, podkreślając, że dokument ten umożliwi kompleksową diagnozę Powiatu i pozwoli mieszkańcom, przedsiębiorcom, inwestorom ocenić, w jakim kierunku dany obszar powinien się rozwijać.
 
Strategia będzie zharmonizowana z dokumentami strategicznymi dla kraju i województwa i uwzględni zmiany demograficzne i zmieniające się potrzeby mieszkańców.
 
Realizacja strategii została podzielona na kilka etapów:

Etap I: diagnoza, opis analityczny sytuacji Powiatu
Etap II: wskazanie wizji i misji Powiatu, projektowania i hierarchizowania działań, określenie zadań strategicznych
Etap III: konsultacje społeczne i włączenie interesariuszy
Etap IV: opracowanie finalnej wersji dokumentu, określenie trybu monitorowania i aktualizowania.


[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz